تبلیغات
webots شبیه ساز رباتها - webots نرم افزاری برای همه رباتها

webots نرم افزاری برای همه رباتها

1389/04/10  15:42

نوع مطلب :درباره webots ،

وبتز نرم افزاری برای مدلسازی و شبیه سازی سریع رباتهای متحرک است که از سال 1996 توسعه یافته و توسط دکتر اولیور میشل عضو انجمن تکنولوژی فدرال سویس در آزمایشگاه پرفسور جین دانیل نیکود طراحی شد.

 

 از سال 1998 Webots یک محصول تجاری شد و بوسیله شرکت سایبربوتیک توسعه یافت. کاربرانی که آن را خریدند بالغ بر 700 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در سراسر جهان هستند. وبتز همچنین توسط ارگانهای محقق و مراکز تحقیقاتی شامل تویوتا هوندا سونی پاناسونیک پایونیر، ن تی تی، سامسونگ،  ناسا، استنفورد و غیره استفاده می شود.

 

Webots یک بسته نرم افزاری شبیه سازی رباتهای متحرک به صورت حرفه ای است که یک مدل سریع همراه با محیط آن از یک ربات را ارائه می کند. وبتز به کاربران اجازه می دهد که یک جهان مجازی سه بعدی همراه با خصوصیات فیزیکی شبیه جرم، مفاصل ،ضریب اصطکاک و غیره را خلق کنند.کاربر به راحتی می تواند اشیاء غیر فعال و فعال خود را که رباتهای متحرک باشند را اضافه کند. این رباتها می توانند مکانیزم های جابه جایی متفاوت داشته باشند نظیر رباتهای چرخ دار، پادار، رباتهای پرنده و زیر آبی. علاوه بر این، آنها را می توان به بسیاری از سنسورها و موتورهای محرک مجهز نمود، مانند سنسورهای فاصله یاب، چرخهای دیفرانسیلی، دوربین، سرو موتور، سنسورهای تماسی، دست گیرنده، ارسال کننده، دریافت کننده و غیره.

در پایان کار، کاربر می تواند هر ربات را به صورت جداگانه برنامه نویسی کند تا رفتار منحصر به فرد خود را داشته باشد. همچنین وبتز دارای مثالها و مدلهای مختلفی از انواع رباتها و برنامه کنترلی آنها می باشد که از طریق پوشه پروژه و help آن قابل دسترسی می باشند.

وباتز دارای تعدادی رابط به رباتهای متحرک واقعی نیز می باشد به طوری که شما با شبیه سازی و برنامه نویسی رباتتان، قادر خواهید بود آن را به ربات واقعی منتقل کنید. مانند  رباتهای e-puck, Khepera,Hemisson, LEGO Mindstorms, Aibo

استفاده از شبیه سازی سریع برای توسعه پروژه های رباتیک بسیار مفید است و عملا به طراحان اجازه می دهد تا سریعا ایده خود را ببینند و داده ها را به ربات واقعی انتقال دهند. استفاده از چنین نرم افزاری وقت بسیاری را ذخیره می کند و به طراح این امکان را می دهد تا احتمالات بیشتری را بسنجد. بنابراین کنترل زمان و کیفیت، نتیجه استفاده از این نرم افزار است.

 

برای دانلود آن به این لینک بروید. این نرم افزار یک ماه به شما اجازه کار می دهد . پس از آن باید لایسنس آن را خرید.

http://www.cyberbotics.com/products/webots/download_windows.htmlنوشته شده توسط: مهدی | آخرین ویرایش:1389/04/10 | نظرات ()